O metodě Emočních rovnic

Dobrý den,

vítejte na stránkách Lenky Černé a jejího týmu certifikovaných koučů pro práci s Emočními rovnicemi.

Emoční rovnice jsou unikátní metodou, která pomáhá lidem se cítit dobře a prožívat svůj život podle svých představ. Spoluautorkou této metody je Lenka Černá, přední český kouč a konzultant. Pro práci s Emočními rovnicemi má ochrannou známku a certifikuje pro práci s ní své vlastní kouče.

Co je hlavním principem metody Emočních rovnic?

Metoda Emočních rovnic pomáhá lidem odkrýt kořenová nastavení v jejich emočním podvědomí, která na náš život mají razantní vliv. Dá se říci, že se díky práci s Emočními rovnicemi člověk očistí od nezdravých emočních nastavení a naopak si vytvoří nastavení nová a zdravá.

Co si mám pod Emoční rovnicí představit?

Emoční rovnice je určitý zápis v našem emočním podvědomí, který má na náš život razantní vliv. Můžete si ji představit jako vaši životní pravdu, která se vám neustále potvrzuje, v dobrém i zlém. Emoční zápisy ve vašem podvědomí doprovází dané synaptické spojení a také emoce, která může mít různou sílu. Pokud bychom tedy měli možnost se dnes podívat na vaše synaptická spojení v mozku, viděli bychom přesné mapy Emočních rovnic.

Jak velký vliv mají Emoční rovnice na náš život?

Naše emoční naprogramování má na náš život obrovský vliv. Každá Emoční rovnice, kterou máme zapsanou v našem emočním podvědomí, má v našem životě 2 základní projevy:

Formuje naše chování – to znamená, že ovlivňuje způsob našeho rozhodování, chování ve vztazích i společnosti

Má tendenci se nám během života potvrzovat – to znamená, že se naše životní pravda dříve či později někde potvrdí a my se o ní ujistíme

Více o projevech Emočních rovnic se dočtete zde: Jak formují Emoční rovnice naše chování?

Jak se Emoční rovnice dostanou do naší hlavy?

Lidský mozek funguje stejně jako počítač. Je schopen do sebe přijímat a zpracovávat informace, které získává ze svého okolí. A to jak z logického, tak z emočního světa. A za určitých okolností si je zapisovat do příslušných oblastí – logiky nebo emocí. V oblasti Emočních rovnic je pro nás důležitý svět emocí, který bude vždy silnější, než svět logiky.

Prvním obdobím zapisování Emočních rovnic je prenatální období. Hlavní osobou, která se na tomto zapisování podílí, je naše matka. Více o prenatálním emočním programování si přečtěte zde: PRENATÁLNÍ PROGRAMOVÁNÍ

Druhým obdobím zapisování Emočních rovnic je naše dětství. V tomto období na nás nejvíce působí rodiče, prarodiče, sourozenci a škola. Více o emočním programování v době našeho dětství do 12 let si přečtěte zde: VÝCHOVNÉ EMOČNÍ ROVNICE

Třetím obdobím zapisování Emočních rovnic je naše dospívání a dospělost.  V tomto období na nás nejvíce působí první partneři, partnerské vztahy a kritické životní situace.

Proč funguje otáčení Emočních rovnic?

Práce s Emočními rovnicemi a jejich otáčení v náš prospěch je specifickou prací s emoční částí naší osobnosti. Již bylo vědecky dokázáno, že jsme schopni na základě našeho emočního prožitku měnit naše synaptická nastavení a náš mozek je takzvaně neuroplastický. Jen je zapotřebí vědět, jak do našeho mozku určité informace vkládat a za jakých podmínek. Otáčení Emočních rovnic funguje díky unikátnímu systému vytváření emočního prožitku a léčebného efektu, který je přesným opakem našeho negativního emočního nastavení.

Jak si mám Emoční rovnice změnit?

Práce s Emočními rovnicemi se zdá být na začátku až příliš jednoduchá. Avšak, vyžaduje to určité znalosti nebo péči certifikovaného kouče, který vás postup naučí. Kromě toho je nutné odhalit co nejvíce emočních nastavení, které vám mohou bránit v prožívání radosti. Pokud tedy chcete své negativní Emoční rovnice změnit, využijte našich workshopů anebo certifikovaných koučů.

Jak si mám vybrat kouče pro odhalení Emočních rovnic? 

Pro práci s Emočními rovnicemi musí mít kouč dostatečné vzdělání i praktický výcvik. Jsme vlastníkem licence pro používání a praktikování metody Emočních rovnic, a můžeme poskytovat podlicence těm, kteří úspěšně zvládnou výcvik v rámci naší školy PURE MIND. Seznam všech certifikovaných koučů najdete zde: Tým koučů pro práci s Emočními rovnicemi